KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066521
nr 1206 6521
Emil Ã…berg
(1864-1940), Sverige
Oljemålning, Sällskap på parkbänk, " Göran och draken" signerad. Olja på duk, 33x43
Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 24 september 2018
kl 19:24:31
200 kr
Emil Ã…berg
Läs mer om Emil Ã…berg